Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / biuro urbanistyczno -architektoniczne w małym mieście.

biuro urbanistyczno -architektoniczne w małym mieście.


Obrazek użytkownika Karolina.

By Karolina. - Posted on 30 Marzec 2014

Witam Fachowców w tej dziedzinie;)
Zastanawiam się od pewnego czasu, czy w takim małym mieście, ponad 62 tys. mieszkańców biuro takie ma prawo bytu, i co najważniejsze, może się rozwijać i dobrze prosperować? Jestem studentką i niewiele wiem jeszcze na temat praktycznej strony tego zawodu, dlatego jestem ciekawa. Mam na myśli oczywiście takie prywatne biuro;)
Poza tym, jakimi sprawami zajmuje się owo oprócz wspomagania zarządzania przestrzennego w gminie? (o ile tak w praktyce jest ;))
Jeśli pytanie wyda się głupie, przepraszam ;)
Pozdrawiam, Karolina.

Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

Tak, ma prawo bytu :). Problem utrzymania się na rynku jako takim nie jest wprost zależny od wielkości ośrodka miejskiego - w zasadzie w dobie internetu, maili, cadów, gisów etc., jest to kryterium naprawdę mało istotne. O wiele ważniejsze zagadnienie to problem małego rynku finansowanego tylko w zasadzie przez sektor samorządowy.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Karolina.

Dziękuję za odpowiedź ;)
Przy okazji spytam, gdzie lepiej odbyć praktyki? Właśnie w takim biurze czy w urzędzie gminy? Chciałabym przez kilka miesięcy dowiedzieć się czegoś więcej niż na zajęciach...

Pozdrawiam, Karolina.

Obrazek użytkownika kowalska.m

Witam

chciałabym dołaczyć do pytania poprzedniczki Karoliny. :)
Jestem studentką I roku Gospodarki.. wiec moja wiedza jest zdecydowanie nie wielka.
Jednakze pomocne w przyszłosci byłoby zorientowanie sie juz teraz, o co w tym chodzi w praktyce. :)
Moze ktoś sie orientuje czy istnieje możliwość, abym juz teraz starała sie o jakies praktyki(mogłyby być w formie wolontariatu)?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika reven57

hmmm gdzie lepiej?

Odbyłem 2 miesięczną praktykę w UM było jak było, nie powiem ze się nudziłem ale jakoś za dożo się tez nie "nauczyłem", później na studiach miałem pol roczna dziekankę w tym czasie znalazłem biuro urbanistyczne w którym odbyłem pol roczny darmowy "staż", to już trochę pogłębiło moja wiedze byłem bardzo zadowolony, obecnie dostałem prace w pewnej firmie z branży elektroenergetycznej i zajmuje się wszystkim zwianym z planowaniem i budową linii- mpzp ulicp itd itp
z tego co wiem wielu moich znajomych dobywało staże w urzędach wojewódzkich, biurach rozwoju miasta i bardzo sobie chwalili.

reasumując nie ma idealnego rozwiązania :P dla mnie biuro projektowe było bliskie ideału.

Obrazek użytkownika Karolina.

... że właśnie w prywatnym sektorze byłoby lepiej, ale w sumie różnie to bywa, dziękuję za odpowiedź.

Co do pytania kowalska.m to wydaje mi się, że masz szansę ubiegać się o praktyki, wystarczy popytać. Ja jestem na 2 roku i przenoszę sobie je z zimowego semestru na 3 roku, do czego muszę złożyć motywację do dziekana itp. i chyba podobne dokumenty Tobie też są potrzebne.
Musisz zapytać w dziekanacie, tam wszystko Ci powiedzą ;)

Pozdrawiam, Karolina.

Obrazek użytkownika lodzman

Sorry pomyliłem temat :-)Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 17 gości.