Jesteś tutaj Boom na działki powraca. Polacy chcą budować

Boom na działki powraca. Polacy chcą budować


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Gazeta Prawna

Mocny wzrost zainteresowania działkami pod budownictwo jednorodzinne sygnalizuje m.in. sieć agencji Północ Nieruchomości. Kupujący poszukują głównie gruntów o powierzchni od 700 do 1200 mkw. w miastach lub ich bardzo bliskiej okolicy. W Warszawie chodzi o działki oddalone o maksymalnie ok. 20 km od granic miasta, a np. w Gdańsku, we Wrocławiu i w Krakowie o ok. 5–8 km. W krakowskim oddziale firmy liczba wszystkich transakcji gruntami wzrosła o ok. 35 proc. w porównaniu z 2012 r. Zdaniem Macieja Treli z Północ Nieruchomości zakupy to efekt m.in. wzrostu poczucia bezpieczeństwa finansowego.

Ożywienie w tym segmencie w ostatnich miesiącach potwierdza Maxon Nieruchomości, działający m.in. w rejonie Warszawy. – Działki są zdecydowanie tańsze niż jeszcze dwa – trzy lata temu, a ceny niektórych spadły o nawet 50 proc. Zmalały też koszty materiałów budowlanych i robocizny. To wszystko sprzyja decyzjom o kupnie i rozpoczęciu budowy – wskazuje Rafał Pszczoła z Maxon.
 

czytaj dalej: serwisy.gazetaprawna.pl/nieruchomosci/artykuly/763278,budownictwo-boom-na-dzialki-powraca-polacy-chca-budowac.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.