Jesteś tutajCo najmniej 600 MW nowych inwestycji wiatrowych?

Co najmniej 600 MW nowych inwestycji wiatrowych?


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.cire.pl
W ciągu najbliższego roku mogą zostać uruchomione farmy wiatrowe o łącznej mocy ok 600 MW - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Jak relacjonuje dziennik jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć proces dostaw turbin do dwóch nowych farmy wiatrowych Polish Energy Partners. Jedna o mocy ok. 25 MW powstanie gminie Rajgród w powiecie Grajewo w województwie podlaskim, a druga o mocy ponad 41 MW w gminie Radzyń Chełmiński w powiecie Grudziądzkim w województwie kujawsko-pomorskim.
Kolejna inwestycja, o której pisze dziennik to farma o mocy 26 MW w Parsówku na Pomorzu Zachodnim, którą zamierza budować Energa i obecnie prowadzi procedurę wyboru wykonawców. Według "DGP" te dwie inwestycje to dopiero początek, bo wielu inwestorów może wrócić do odłożonych do szuflad projektów. Według gazety wynika to faktu, że inwestorzy, którzy zrealizują projekty przed wejściem w życie nowej ustawy OZE, będą korzystali z systemu wsparcia na obecnych zasadach.

Jak ocenia Dzienniku Arkadiusz Sekściński, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, obecny system oparty na zielonych certyfikatach jest przewidywalny i stabilny, a system aukcyjny to wielka niewiadoma. Według niego jeśli inwestorom uda się pozyskać finansowanie w bankach to można się spodziewać uruchomienia w ciągu roku elektrowni wiatrowych o mocy kilkuset MW. 

Czytaj całość: www.cire.pl/item,92935,1,0,0,0,0,0,co-najmniej-600-mw-nowych-inwestycji-wiatrowych.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 17 gości.