Jesteś tutajGorzowski zabytek opakowany szkłem. Dobry pomysł?

Gorzowski zabytek opakowany szkłem. Dobry pomysł?


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
Bryła.pl

 

Gorzowscy urzędnicy chcą otoczyć zabytkową willę taflą szkła i utworzyć tam centrum sztuki. Architekt twierdzi, że pomysł przemyślał. A Wy jak oceniacie projekt zamknięcia zabytku w szklanym kubiku?
Pomysł utworzenia Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim powrócił. Przez kilka lat projekt przygotowany przez Pracownię Autorską Dom leżał w Ratuszu na półce czekając na lepsze czasy. Teraz pojawiła się okazja, aby efektowne plany zrealizować. Mają temu pomóc unijne fundusze oraz marszałek województwa.
Miejski Ośrodek Sztuki miałby znajdować się w zabytkowej willi Jaehnego z 1896 r., która musi zostać wyremontowana. Koncepcję przebudowy budynku już w 2009 r. przygotowali architekci z pracowni Dom. Zaprojektowali oni również sąsiedni budynek Biblioteki Herberta. Architekci chcą przykryć teren wokół biblioteki oraz willi specjalną szklaną konstrukcją. W takiej przestrzeni miałoby działać: Biuro Wystaw Artystycznych i Galeria Sztuki Najnowszej. Oprócz tego we wnętrzach znalazło się miejsce dla małej sali projekcyjnej i dużego holu, w którym można organizować wystawy.
 
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 20 gości.