Jesteś tutajII edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie"

II edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie"


5
Average: 5 (2 votes)
Your rating: None
Źródło: 
Fresh Design
Już od 9 maja młodzież z sześciu europejskich krajów - Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski - zajmie się problemem degradacji przestrzeni publicznej w kontekście dwudziestowiecznych osiedli mieszkaniowych. II edycja projektu "FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie", która już 9 maja rozpocznie się we Wrocławiu, zakłada podobnie jak w 2013 roku warsztaty w międzynarodowych grupach studentów kierunków projektowych – związanych z architekturą, urbanistyką i designem.
Powstaną koncepcje, których celem będzie ożywienie terenów wspólnych dla mieszkańców wrocławskich blokowisk na terenie Ołbina (skrzyżowanie ul. Jedności Narodowej i Nowowiejskiej), Gaju i Osi Grunwaldzkiej. Sześć zespołów projektowych do 17 maja będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie rozwiązania służące ulepszeniu przestrzeni publicznej sprawdzą się w trzech różnych sytuacjach urbanistycznych, w których wybudowano blokowiska.
Nowe obiekty i aranżacja przestrzeni angażująca mieszkańców w życie osiedli czy będące dla nich miejscem do spędzania wolnego czasu, stają się coraz potrzebniejsze na tych pozbawionych często usług, parkingowych pustyniach. Rewitalizacja blokowisk to temat na szeroką skale podejmowany w Europie Zachodniej; Holandia czy Niemcy „walczą” z problemem zdegradowanych blokowisk od kilku lat. Uznaliśmy, że teraz kolej na nas.
Efekty pracy warsztatowej poznamy 17 maja na terenie II MFDP Wroclove Design podczas prezentacji i wystawy wykonanych projektów, które oceniane będą przez lokalnych specjalistów z dziedzin projektowania przestrzeni.

Więcej informacji na stronie projektu - www.freshdesign.edu.pl. Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 10 gości.