Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / instytucja kwestionuje przystąpienie do zmiany planu

instytucja kwestionuje przystąpienie do zmiany planu


Obrazek użytkownika dk

By dk - Posted on 15 Luty 2014

Witam
Bardzo proszę o poradę, co można zrobić, jeśli na etapie zawiadamiania instytucji o przystąpieniu do sporządzania zmiany planu jedna z nich (Rdoś) kwestionuje zasadność sporządzania tej zmiany i wnioskuje o pozostawienie działki w dotychczasowym przeznaczeniu ze względu na położenie w terenach chronionych i obniżenie walorów krajobrazowych(dodam, że zmiana planu jest zgodna z ustaleniami studium, które zostało uzgodnionione)? Czy zmianę planu można dalej procedować? Czy ryzykować brakiem późniejszego uzgodnienia?

Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

Ależ cyrk... ? ;/

Oczywiście "dk" to jest sugestia, że nie ma nawet po co rozpoczynać zmiany planu, bo RDOŚ sobie tego nie życzy. Niesamowite.

Przypominam - ustalanie zasadności przystąpienia do zmiany planu nie jest W ŻADNYM STOPNIU kompetencją tego organu. Nic więcej.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika adam

Oczywiście RDOŚ nie ma żadnej kompetencji do stwierdzania, czy przystąpienie do zmiany planu jest zasadne, czy nie. Mi kiedyś RDOŚ "sugerował" w podobny sposób odstąpienie od wydania decyzji o warunkach zabudowy, której projekt uzgodnił :)
Inna sprawa to wnioskowanie o pozostawienie działki w dotychczasowym przeznaczeniu. A skąd RDOŚ wie, co zamierzasz zrobić z działką na etapie zawiadomienia? No chyba, że to napisałeś. Poza tym, RDOŚ musi mieć na to konkretny przepis a nie zasłaniać się obniżeniem walorów krajobrazowych. Przy prawdopodobnej odmowie uzgodnienia musi podać przepis, który według niego Twój plan łamie, oraz warunki, po spełnieniu których uzgodnienie może nastąpić. Jeśli Twoja zmiana planu jedynie "obniża walory krajobrazowe" to bądź spokojny.

Obrazek użytkownika dk

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli procedujemy dalej.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.