Jesteś tutajIX Dzień Urbanisty - „USTAWA KRAJOBRAZOWA – SZANSA NA ZMIANĘ?”

IX Dzień Urbanisty - „USTAWA KRAJOBRAZOWA – SZANSA NA ZMIANĘ?”


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://tup.poznan.pl/news/164/16/IX-Dzien-Urbanisty---USTAWA-KRAJOBRAZOWA-SZANSA-NA-ZMIANe
 
Z początkiem 2015 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę zwaną potocznie „krajobrazową”. O tym, czy przyczyni się ona do lepszej ochrony przestrzeni publicznej zadecyduje sposób jej wdrażania. To od nas samych zależy jaką moc nadamy ustawie i czy będziemy zadowoleni z efektów.
 
Podczas konferencji, w pierwszej kolejności przedstawimy dotychczasowe dokonania polskich miast poprawiające stan przestrzeni pomimo braku skutecznych narzędzi prawnych. Wśród nich omówione zostaną takie rozwiązania jak: „Koncepcja Regulacji Estetyki Miasta Gdańska” (K.R.E.M.), „Księga Standardów ulicy Piotrkowskiej” czy „Park Kulturowy Starego Miasta w Krakowie”.
W drugiej część, w ramach debaty oksfordzkiej, będziemy dyskutować nad pytaniem, czy nowa ustawa jest rzeczywistą szansą na zmianę zdegradowanej polskiej przestrzeni publicznej oraz jak wykorzystać jej potencjał? Do debaty zapraszamy urbanistów, prawników, działaczy społecznych, ale przede wszystkim przedstawicieli samorządu, którzy bezpośrednio będą odpowiadać za wdrożenie nowych przepisów prawnych.
Konferencja będzie stanowiła znakomite forum do omówienia szans i zagrożeń ujawniających się w praktyce funkcjonowania „ustawy krajobrazowej”, a także okazją do konfrontacji z praktykami z całej Polski.
Osoby zainteresowane udziałem w debacie oksfordzkiej w roli eksperta proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z abstraktem (max 3000 znaków bez spacji, format pdf) zawierającym główne argumenty za jedną z dwóch tez:
1. Ustawa krajobrazowa wpłynie na poprawę polskiej przestrzeni publicznej.
2. Ustawa krajobrazowa nie wpłynie na poprawę zdegradowanej polskiej przestrzeni publicznej.
 
Zgłoszenia wraz z abstraktami prosimy przesyłać na adres: zgłoszenia@tup.poznan.pl w terminie do 17 stycznia br. W tytule wiadomości prosimy wpisać: „DEBATA”.
Autorzy wybranych przez Organizatorów abstraktów zostaną zaproszeni do udziału w debacie w roli eksperta. Pozostałe osoby zostaną zaproszone do udziału w debacie w roli uczestnika.
Udział w konferencji jest darmowy po przesłaniu Zgłoszenia Uczestnictwa do dnia 31 stycznia 2016 r. na adres: zgloszenia@tup.poznan.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: VIIIDU. Liczba miejsc ograniczona! Odbiór zaproszenia (wstęp jednorazowy na teren Targów) w dniu konferencji, w holu wschodnim, w punkcie oznaczonym hasłem: Dzień Urbanisty, w godz. 9:30-10:15. Zaproszenie trzeba będzie aktywować poprzez wypełnienie ankiety na miejscu, w kasie.
 
 
Program konferencji oraz dokumenty do pobrania pod adresem:tup.poznan.pl/news/164/16/IX-Dzien-Urbanisty---USTAWA-KRAJOBRAZOWA-SZANSA-NA-ZMIANe

 Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 17 gości.