Jesteś tutajJak wkomponować tramwaje w tkankę miejską?

Jak wkomponować tramwaje w tkankę miejską?


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://www.transport-publiczny.pl
– Dzisiaj wyzwaniem nie jest budowa linii tramwajowych na nowe osiedla. Europejskie miasta są już w dużej mierze zagospodarowane. Wyzwaniem jest wkomponowanie linii tramwajowej w istniejącą tkankę miejską – powiedział Ingolf Berger, ETC Transport Consultants podczas Forum Inwestycji Tramwajowch.
– W latach 60. i 70. likwidowano komunikację tramwajową, głównie w Europie Zachodniej. Ale od 20-30 lat przeżywamy renesans tramwajów. Tam gdzie z nich zrezygnowano, trzeba dzisiaj wybudować sieć na nowo. W związku z tym największym wyzwaniem jest rozbudowa sieci tramwajowej w miastach europejskich na istniejącej infrastrukturze – powiedział Ingolf Berger, ETC Transport Consultants podczas Forum Inwestycji Tramwajowych.

- Wielkim wyzwaniem jest także integracja komunikacyjna linii tramwajowych. Doświadczenia europejskie pokazują, że często budowano linie tramwajowe tam gdzie było miejsce, a nie tam gdzie są potoki pasażerskie. Dlatego trzeba rozwijać sieć tam gdzie są pasażerowie – podkreślił ekspert. Podał też przykład miast niemieckich z Zagłębia Ruhry, które rozwijały bardzo ambitne programy rozwoju sieci tramwajowych, obejmujące budowę licznych tuneli. Koszty tych inwestycji przerosły jednak możliwości tych miast i nie starczyło im pieniędzy na przedłużenie tych linii do nowych osiedli. W konsekwencji dzisiaj linie są mało funkcjonalne i bardzo drogie w utrzymaniu. 

Czytaj całość: http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/jak-wkomponowac-tramwaje-w-tkanke-miejska-522.htmlNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 14 gości.