Jesteś tutajKraków: Podgórze. Place miejskie powinny służyć mieszkańcom!

Kraków: Podgórze. Place miejskie powinny służyć mieszkańcom!


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15936092,Podgorze__Place_miejskie_powinny_sluzyc_mieszkancom_.html

Dlaczego rewitalizacja Rynku Podgórskiego zakłada wycinkę drzew rzucających cień, bezcenny w upalne dni? Dlaczego zakłada się zmniejszenie trawników? Betonowa powierzchnia sprawi, że będzie tam latem nieznośnie gorąco nawet wieczorem - pytają w liście mieszkańcy Podgórza.

Drodzy Radni Dzielnicy Podgórze, zobaczyliśmy plany rewitalizacji Rynku Podgórskiego i przyznamy szczerze: zatkało nas! Każdego z nieco innego powodu, na tyle jednak skutecznie, że postanowiliśmy napisać list.
Od siedmiu lat mieszkamy w okolicy rzeczonego placu. Z zachwytem, podobnie jak inni mieszkańcy dzielnicy, przyjęliśmy inicjatywę Targu Pietruszkowego i odejście od koncepcji remontu Rynku w stylu neogotyckim, przez złośliwych określanym jako styl elficki. A jednak może być gorzej! O co nam chodzi? Już tłumaczymy! Naszym zdaniem place miejskie powinny służyć mieszkańcom. A mieszkańcy dzielnicy nie potrzebują kolejnego salonu miejskiego. Dość salonów! Chcielibyśmy przestrzeni dla nas! Chcielibyśmy ławek z oparciem w dużej ilości, tak by popołudnie z dzieckiem, czy z psem, można było spędzić na placu na siedząco i wygodnie.
 


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 32 gości.