Jesteś tutajKraków: Rosną nowe ekrany akustyczne. Mieszkańcy protestują

Kraków: Rosną nowe ekrany akustyczne. Mieszkańcy protestują


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
http://krakow.gazeta.pl/krakow
- Budowa ekranów akustycznych przy ul. Kotlarskiej 2 i Grzegórzeckiej 67 to malwersacja publicznych pieniędzy - uważają mieszkańcy kamienicy przy ul. Grzegórzeckiej. Rada i Zarząd Dzielnicy wystosowali do ZIKiT-u pismo w tej sprawie. Roboty budowlane trwają.
"Pomiary akustyczne wykazały, że przedmiotowa inwestycja powoduje przekroczenia dopuszczalnych wartości hałasu, a istniejące ekrany akustyczne nie chronią w sposób skuteczny" - napisał ZIKiT w liście do Rady Mieszkańców. - Jeśli ta inwestycja dojdzie do skutku, zostaniemy odcięci od światła słonecznego, co pogorszy nie tylko efektywność pracy tych, którzy urzędują w kamienicy, ale też negatywnie wpłynie na komfort życia - mówi Kuba, jeden z mieszkańców.
 

Są zbędne

 

Przeciwnicy projektu twierdzą zgodnie, że takie osłony wokół ruchliwych dróg i skrzyżowań w większości przypadków są słuszne, ale w tym to jest po prostu zbędne. Ekran osłaniałby najniższe kondygnacje najbliższego budynku, a więc przede wszystkim lokale działających tam przedsiębiorstw. Ludzie przebywają tam tylko w trakcie pracy i nie są narażeni na ciągły hałas. Skuteczna ochrona nie byłaby dostateczna dla stałej liczby mieszkańców, poza tym kamienica ma na tyle grube ściany, że po zamknięciu i tak niewiele słychać - zapewniają mieszkańcy.

Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,15014177,Rosna_nowe_ekrany_akustyczne__Mieszkancy_protestuja.html#ixzz2lwGHY09Y Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 28 gości.