Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / mpzp a pozolenie na budowę

mpzp a pozolenie na budowę


Obrazek użytkownika ollo23

By ollo23 - Posted on 02 Grudzień 2013

plan jest uchwalony, obowiązuje.
gdy inwestor chce rozpocząć budowę, potrzebuje pozwolenie na budowę tak?
czy można blokować wydanie pozwolenia na budowę (np odległości) np. w sposób - plan ma dane odległości od mojej działki, a jakaś ustawa mówi ze ma być więcej itp.
czy da się jakoś to zablokować?
czy inwestor przy mpzp tak jak w przypadku WZ musi się pytać o pozwolenie na budowę sąsiadów?

Obrazek użytkownika duh

1. Tak.
2. Jeszcze raz sformułować pytanie z uwzględnieniem składni języka polskiego.
3. Inwestor nie pyta sąsiadów o pozwolenie na budowę - sąsiedzi mogą wnosić sprzeciw do projektu budowlanego zarówno w przypadku gdy został on opracowany w oparciu o warunki zawarte w WZ jak i w oparciu o zapisy planu miejscowego.

Obrazek użytkownika adam

Pozwolenie na budowę - co do zasady konieczne.
Kwestia odległości to temat - rzeka. Masz rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie i tam są prawie wszystkie odległości, ale rozporządzenie daje pewien luz i w planie/decyzji można niektóre zmienić.
Blokowanie pozwolenia na budowę polega na odwoływaniu się od decyzji, oczywiście jeśli jesteś stroną. Ale musisz mieć powód. Tu piszesz bardzo ogólnie więc nawet niespecjalnie wiem, co mam Ci podpowiedzieć.
Nie trzeba pytać o zgodę sąsiada przy pozwoleniu na budowę.
Z informacji, które podajesz, mogę poradzić Ci ewentualnie przestudiowanie planu i projektu budowlanego pod kątem niezgodności zapisów planu z niedającymi się zmienić przepisami rozporządzenia (np. sytuowanie ściany budynku bez okien bliżej niż 3 m od granicy sąsiada musi wynikać z planu, nie można przyjmować zasady, że jak coś nie jest w planie zabronione to jest dozwolone itp.) i wnoszenie uwag do postępowania.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 9 gości.