Jesteś tutajForums / Zmiany legislacyjne / Nowa wersja ustawy inwestycyjnej

Nowa wersja ustawy inwestycyjnej


Obrazek użytkownika adam

By adam - Posted on 15 Listopad 2017

Jak w tytule. Właśnie dziś ministerstwo wypuściło.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12303101/katalog/12458813#12458813
Dosłownie na dniach ma się pojawić nowa wersja ustawy o zawodach, a w ciągu tygodnia kodeks.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Obszar zabudowany z wyłączeniem gruntów chronionych. W niektórych przypadkach może być to ser szwajcarski. A to wszystko podane z dokładnością co do granic działek lub ich części na mapie w skali 1:5000 - 1:10000. Podstawą do wyznaczenia tego obszaru nie mogą być inwestycje, które powstały z naruszeniem prawa - czyli udajemy, że ich nie ma, ale nic z nimi nie robimy. Chyba jednak lepiej będzie udawać, bo ustalanie tych faktów mogłoby zablokować co niektóre gminy na dobre:)

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.info

Obrazek użytkownika adam

A skutki? Spadek ilości wniosków o WZ, wzrost ilości wniosków o plany, Wzrost cen zarówno za plany, jak i za WZ.

Obrazek użytkownika Filip Sokołowski

Dobrze by było:) Ale jak znam życie to zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi taniej. Sądzę, że ta zmiana, o ile wejdzie, nie spowoduje specjalnego ożywienia "na rynku mpzp":) 

Ja nie mogę wyjść ze zdumienia, że każda kolejna propozycja ma jakiś feler i jest tak jakby oderwana od rzeczywistości. Tym razem, za całkowicie poroniony pomysł uważam wykluczenie z obszarów zabudowy gruntów chronionych. Po coś w końcu te obszary zabudowy mają być tworzone. Nie możnaby w ich granicach uznać z automatu, ze wszystkie grunty, bez względu na klasę mogą być zabudowane? Zamiast tego utrzymywany jest przepis z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, który doczekał się tylu interpretacji ile jest starostw powiatowych. Do tego trzeba wspomnieć, że uzyskiwanie tych zgód w planach miejscowych to jest aktualnie jakieś nieporozumienie. Człowiek zdąży zapomnieć, ze taki plan robił, a ta zgoda jeszcze nie przyjdzie. 

 

Współzałożyciel Portalu Urbanistyka.Info
Kontakt:
tel. +48 608-292-492
e-mail: fsokolowski@urbanistyka.infoNawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 26 gości.