Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Polska przyszłości?

Polska przyszłości?


Obrazek użytkownika ddd

By ddd - Posted on 18 Luty 2014

Chciałbym dowiedzieć się co myślicie o kierunku rozwoju naszego kraju przedstawionego przez Przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do spraw związanych z ograniczaniem biurokracji tzw. deregulacyjnej. Czy jest to model brytyjski do którego powinniśmy wg Przewodniczącego dążyć czy wręcz przeciwnie? A może jednak w XXI wieku ład przestrzenny czy rozwój zrównoważony jest jedynie melodią przeszłości, a urbanista tak jak mówi Przewodniczący nie jest zawodem zaufania publicznego?

Poniżej link do zdjęć z facebook'a Przewodniczącego posła A. Szejnfelda:

http://on.fb.me/1nJzvI6

Obrazek użytkownika Łukasz Grzesiak

Jeśli założyć, iż miarą sukcesu rozwojowego kraju jest liczba wieżowców na kwartał, to cóż... w zasadzie to nie ma tego nawet jak skomentować. Ale fakt - generalnie do takiego rozumowania sprowadza się powszechna wiedza o urbanistyce.

Ze swojej strony proponuję jeszcze coś takiego:

https://maps.google.ca/maps?hl=en&client=firefox-a&gl=ca&q=Zab%C5%82udow...

To też miernik rozwoju, w końcu Obywatele się bogacą! ;)

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika abcabc

"Dobre", Łukaszu. Dla porównania wejdźcie sobie na satelitę mapy google i wybierzcie jakieś miejscowości w Niemczech. Balsam dla oczu! Jest to doskonały przykład ukazujący to, jak bardzo w Polsce potrzeba systemowych zmian w planowaniu przestrzennym.

Obrazek użytkownika s_b

Błędem było skomercjalizowanie systemu planowania i oddanie pełnej władzy zarządzania przestrzenią samorządom lokalnym, bez wcześniejszego dobrze przygotowanego prawa. Może wcześniej nie był to idealny system. Ale do polowy lat 90 w tworzonych osiedlach był jakiś zamysł, był pomysł, logika teraz nie ma nic. Państwo w mniejszym lub większym zakresie chroni takie dobra i zasoby jak np. złoża surowców, parki narodowe, nawet lasy mają się dobrze, tak samo według mnie powinna być chroniona przestrzeń, z poziomu państwa. A obecnie rola państwa sprowadza się jedynie do głoszenia pięknych haseł o ładzie przestrzennym i zrównoważonym rozwoju. A życie swoje...Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 7 gości.