Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / Studnia głebinowa

Studnia głebinowa


Obrazek użytkownika bM

By bM - Posted on 02 Kwiecień 2014

Potrzebuję pomocy w temacie budowy studni głębinowej. Czy powinno określać się jakieś warunki w wz dla tego typu obiektu? Własnie dostalem wniosek o wydanie wz i jest wpisana studnia głebinowa.
Biorąc pod uwagę powyższe przepisy i interpretację Ministerstwa Środowiska można przyjąć, że dla wykonania studni o głębokości do 30m wystarczy pozwolenie budowlane. Jeśli studnia nie byłaby głębsza a pobór wody nie byłby większy niż 5m3 na dobę, to stanowiłby to tzw. zwykłe korzystanie z wody, a to oznaczałoby, iż nie byłoby potrzeby starania się o pozwolenie wodnoprawne i nie trzeba byłby stosować procedur przewidzianych w prawie górniczym i geologicznym.
Ma zastosowanie tutaj art.50 ust.2 czy nie ma?

Obrazek użytkownika Jastrząb2702

innych przepisów oprócz wymienionych przez Ciebie nie kojarze. Zdarzyło mi się wydawać decyzję na studnię, ale z zabudową mieszkaniową razem. Jeśli nie zmienia sposobu użytkowania, nie wymaga pozwolenia na budowę to WZ dla mnie jest niepotrzebne - jeśli chodzi o samą studnię.

Moje wypowiedzi nie zawierają lakowania produktu ani treści promocyjnych. Uśmiechu każdemu, każdego dnia!



Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 6 gości.