Jesteś tutajVII Dzień Urbanisty "Design w przestrzeni miasta"

VII Dzień Urbanisty "Design w przestrzeni miasta"


0
No votes yet
Your rating: None
Źródło: 
TUP Oddział Poznań

Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza na VII Dzień Urbanisty "Design w przestrzeni miasta", który odbędzie się 14 marca 2014 r. w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich Tym razem, podczas stałego już wydarzenia w ramach targów BUDMA, postanowiliśmy zastanowić się wraz z naszymi gośćmi m. in. nad rolą plastyków miejskich w tworzeniu ładu przestrzennego oraz jakie podjąć działania, aby reklamy nie były dominującym elementem krajobrazu miast. Chcemy podyskutować także nad rolą jaką spełniają tzw. meble miejskie w tworzeniu miejsc przyjaznym mieszkańcom.

Sesja I konferencji pt.: "Wpływy designu w przestrzeni publicznej na wizerunek miasta" poświęcona będzie przede wszystkim wieloaspektowemu charakterowi percepcji przestrzeni miejskiej przez jego stałych mieszkańców i przyjezdnych. Współczesne miasta działają jak marki, do których mamy zaufanie bądź nie, które budzą nasze emocje albo są nam zupełnie obojętne. Na ten jeden właściwy i pożądany wizerunek składa się wiele czynników. Strategia ich racjonalnego kształtowania wymaga narzędzi, których między innymi dostarczają designerzy. Coraz więcej młodych projektantów poświęca swój czas edukacji i pierwszych lat po studiach kreowaniu wizji mających wprowadzić rysy indywidualne w obraz przestrzeni publicznej. Oni właśnie przede wszystkim mówić będą o swoich doświadczeniach i próbach wdrażania pomysłów dedykowanych miastom.
 
Udział w konferencji jest darmowy, należy przesłanć poniższą kartę uczestnictwa do dnia 8 marca 2014 r. na adres: zgloszenia@tup.poznan.pl. Liczba miejsc ograniczona! Odbiór zaproszenia (wstęp jednorazowy na teren Targów) w dniu konferencji, w holu wschodnim, w punkcie oznaczonym hasłem: Dzień Urbanisty, w godz. 9:30-10:15. Zaproszenie trzeba będzie aktywować poprzez wypełnienie ankiety na miejscu, w kasie.
 
ZałącznikRozmiar
VII DU program 2014_02_26.doc50.5 KB
KARTAUCZESTNICTWA VII DU.doc48.5 KB


Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 11 gości.