Jesteś tutajForums / Urbanistyka w praktyce / zakaz zabudowy a podziemna infrastruktura techniczna

zakaz zabudowy a podziemna infrastruktura techniczna


Obrazek użytkownika diphda@o2.pl

By diphda@o2.pl - Posted on 15 Wrzesień 2017

Witam,
Mam taką zagwozdkę. Obowiązujący mpzp ma zakaz zabudowy na terenie rolnym. Podziemna infrastruktura techniczna może być tam realizowana? Jakie jest Wasze doświadczenie? Nie mogę trafić na żaden wyrok. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika lodzman

Podziemna infrastruktura to też zabudowa. Więc nie można. Budowa podziemnej infrastruktury narusza również warstwę próchniczą gleby rolnej - teoretycznie trzeba by ją wyłączyć a na to nie ma zgody w planie. Proszę dokładnie przeanalizować zapisy planu i użyte pojęcia.
Niezależnie od tego co napisałem warto iść do Starostwa i zapytać. Może "puszczą" :-)

Obrazek użytkownika s_b

Witam.
Pozwolę się wtrącić i zapytać...
Co kryje się pod zwrotem "teoretycznie trzeba by ją wyłączyć"?

Obrazek użytkownika lodzman

Ok.Z tym wyłączeniem przecholowałem.

Obrazek użytkownika adam

Autentyczny przypadek: grunty rolne klasy III, w planie tereny rolnicze i zakaz zabudowy (całkowity, bez ukrytych zapisów "z wyjątkiem"). Gmina chce wybudować przez ten teren kanalizację. Starostwo wydaje pozwolenie, "bo to nie budynek ani nic wystającego z ziemi, a zakaz zabudowy dotyczy tego, co widać". :-)

Obrazek użytkownika diphda@o2.pl
lodzman napisał/a:

Ok.Z tym wyłączeniem przecholowałem.

Według wyroków, które obowiązują na terenach rolnych nie trzeba wyłączać. Za to na terenach leśnych, jeśli podziemna infrastruktura naruszy roślinność leśną to mamy nietrwałe wyłączenie gruntu z prod. leśnej. Z takim podejściem spotkałem się w LP.

Obrazek użytkownika lodzman

Zgadza się. Nie trzeba wyłączać. Zmyliły mnie osobiste doświadczenia w Lasach Państwowych gdzie życzyli sobie trwałych wyłączeń również pod infrastrukturę podziemną.Nawigacja

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 users i 24 gości.