Po kilku miesiącach pracy oddajemy do Waszej dyspozycji Portal urbanistyka.info. Śmiało możemy powiedzieć, że powstanie Portalu jest owocem naszej wspólnej pasji, bo urbanistyka to dla nas przede wszystkim pasja, a dopiero później zawód. To co mamy Wam przyjemność dziś zaprezentować jest efektem kilkumiesięcznej pracy, niezliczonych dyskusji, wielu zarwanych nocy i jeszcze większej ilości kompromisów. Pomimo trudu, który towarzyszył powstaniu Portalu, mamy poczucie, że było warto i bardzo byśmy chcieli, aby każdy z Was, Drodzy Użytkownicy, również miał takie poczucie.

Portal ma być przede wszystkim źródłem informacji i wiedzy, przekazywanej w postacji artykułów, doniesień z prasy czy stron internetowych, ale także w formie specjalnie przygotowanych przez nas tutoriali. Chcielibyśmy, żeby forum, będące nieodłączną cześcią Portalu było miejscem wymiany doświadczeń oraz dyskusji na każdy możliwy temat związany z urbanistyką. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że urbanistyka to nie tylko ustawy, rozporządzenia i wynikające z nich procedury, ale część rzeczywistości, w której każdy z nas funkcjonuje. Dlatego udostępniamy Wam miejsce nazwane Urbanopasją, gdzie każdy będzie mógł pokazać, czym jest dla niego urbanistyka. Zachęcamy do umieszczania tam zdjęć, ciekawych filmów, a nawet animacji czy wizualizacji.

Do kogo adresujemy Portal? Do wszystkich, którym tematyka zagospodarowania przestrzeni jest bliska. Nie ma tu znaczenia czy urbanistyka to Wasz zawód, kierunek studiów czy po prostu pasja. Chcielibyśmy, aby każdy z Was znalazł na Portalu urbanistyka.info coś ciekawego dla siebie i zamiast zajrzeć raz, postanowił zaglądać częściej, a może nawet zaprosił swoich znajomych.

Kończąc, chcielibyśmy zaprosić Was do współpracy. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany redagowaniem artykułów, zbieraniem informacji o urbanistyce, czy też przygotowywaniem ciekawych materiałów do nauki programów graficznych, to bardzo prosimy o kontakt na adres redakcja@urbanistyka.info . Na ten adres kierujcie również Wasze zapytania, a także to wszystko co Waszym zdaniem powinno się znaleźć na stronie. Jeśli ktoś z Was natrafi na ciekawy artykuł, news, albo link śmiało piszcie do nas.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy pomagali nam w tworzeniu Portalu, a w szczególności naszemu administratorowi Michałowi, który nasze pomysły, z wielką cierpliwością i wyrozymiałością, przemieniał w postać elektroniczną.

Życzymy udanego korzystania z Portalu

Redakcja Portalu

Podziel się!