W dniach 19-20 września 2019 r. w Warszawie odbędzie się I Polski Kongres Prawa Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego. Wydarzenie organizowane jest przez redakcję pisma “Prawo Budowlane. Kwartalnik”. W czasie trwania konferencji omówione będą bieżące problemy branży, w tym związane m.in.: z nową ustawą o planowaniu przestrzennym, specustawą mieszkaniową czy uchwałami krajobrazowymi. W moim wystąpieniu opowiem o konsekwencjach wprowadzenia nowych regulacji w zakresie lokalizacji elektrowni wiatrowych dla rozwoju zarówno zabudowy mieszkaniowej jak i projektów farm wiatrowych. 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

http://planowanie-konferencja.pl/

Podziel się!

  • ptaq

    Czekam na jakieś resume, bo przyznam, że tematy ciekawe, choć niektórzy prelegenci (ponieważ miałem ich okazję nie tylko widzieć ale i słuchać na “żywca”) pod względem własnej nieomylności przypominają mi archiwalne nagrania z towarzyszem Wiesławem :-/, no ale cierpliwie czekam i żeby ograniczyć krąg tychże, to nie mam tu na myśli redaktora Filipa, który na zdjęciu muszę przyznać prezentuje niezły fryz lub jak to się dawniej mawiało – szpeniowy wyczes 🙂

    • Filip Sokołowski

      Haha:) Coś nie tak z tym zdjęciem faktycznie. Co do podsumowania to czekam aż Organizator prześle mi prezentacje. Tematy faktycznie ciekawe i zróżnicowane, niestety część z nich została omówiona w sposób bardzo pobieżny lub pod kątem, który nie do końca trafiał w potrzeby odbiorcy – jak np. temat WZtek. Zaznaczam, że to nie tylko moje zdanie, ale również osób, z którymi miałem okazję rozmawiać podczas przerw. Moim zdaniem czas na prelekcje nie zawsze był dostosowany do faktycznych potrzeb. Dużo czasu poświęcono tematowi zmian w prawie, który jak wiadomo dzisiaj jest martwy i nie za bardzo jest o czym tu mówić. No i bardzo ograniczony czas na dyskusje po prezentacjach. Super, że prelegenci byli wymieszani, tj. że obok prawników byli też urbaniści, bo to poza wrocławskim seminarium raczej rzadkość. No i plus za organizację (poza tym niedostosowaniem czasu, o którym pisałem wyżej). Była to pierwsza “impreza” z cyklu, więc pewnie w kolejnej edycji będzie lepiej.