Bilans a mieszanie kierunków w studium  

RSS

adam
 adam
(@adam)
Nowy Użytkownik
Wpisy: 19
08/03/2019 9:10 pm  

Wow, ale mnie tu dawno nie było 🙂

Słuchajcie mam pytanie o to, co w temacie. Załóżmy, że z bilansie, w podziale na funkcje zabudowy wychodzi, że można wyznaczyć 100 ha terenów o funkcji mieszkaniowej i 50 ha o funkcji usługowej.  A Wy chcecie zrobić kierunek mieszkalno-usługowy. W jaki sposób mieszacie te funkcje? Bierzecie 50 ha mieszkaniówki i 50 ha usług i robicie 100 ha kierunku mieszkalno-usługowego? Czy może ktoś ma inny patent?

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 156
11/03/2019 1:44 pm  
Wysłany przez: adam

Czy może ktoś ma inny patent?

Już nie warto niczego mieszać - prawdziwi fachowcy od tej czynności  właśnie odsyłają wszystkie studia do kosza.   

This post was modified 5 miesięcy  temu by kontr-urbanista

OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Wpisy: 111
12/03/2019 10:56 pm  
Wysłany przez: kontr-urbanista
Wysłany przez: adam

Czy może ktoś ma inny patent?

Już nie warto niczego mieszać - prawdziwi fachowcy od tej czynności  właśnie odsyłają wszystkie studia do kosza.   

Pan zawsze z rezerwą do wszystkich zmian, a tu proszę? I to jeszcze w roku wyborczym. Panie Marku, to do Pana niepodobne. Odpowiadając na pytanie Adama, to mam wrażenie, że ustawodawca nie przewidział takiej sytuacji, a mimo wszystko jakoś trzeba sobie z nią radzić. Wojewodowie chyba nie specjalnie ten temat analizują. Można zrobić tak jak napisałeś, albo założyć 2 warianty bilansu... chociaż pytanie czy nie wyjdzie nam potem z tego x - wariantów. 

Filip Sokołowski

OdpowiedzCytat
adam
 adam
(@adam)
Nowy Użytkownik
12/03/2019 11:10 pm  

Oczywiście, że nie przewidział mimo, ze taka sytuacja jest nagminna. A wszechwiedzące specministerstwo jednak uważa, że warto różnicować. Nie wiem, czy pracownicy urzędów wojewódzkich dostali zaproszenie na szkolenia z planowania dotyczące przeciwdziałania rozlewaniu się zabudowy i sporządzania bilansów, ale gminy dostały. Tam ministerstwo kładzie duży nacisk na przeciwdziałanie jednorodności funkcji w zabudowie. Jest nawet osobny temat: "Przeciwdziałanie występowaniu jednorodności funkcji w zabudowie, korzyści różnicowania zabudowy pod względem funkcji". Pokazuje też proste przykłady bilansowania funkcji mieszkaniowej, z innymi funkcjami już słabo, ale już w ogóle nie pokazuje, w jaki sposób podejść do kwestii różnicowanie zabudowy - bilans.

Zabawa w X wariantów jakoś mnie nie kręci 😉  Myślę, że pójdę ścieżką "skoro nie ma metodologii to sam ją sobie stworzę".

OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Wpisy: 111
13/03/2019 10:18 am  

A propos mieszania funkcji, ostatnio na jednej z komisji dostałem uwagę, że niedopuszczalne jest mieszanie (w ramach jednego terenu ) funkcji mieszkaniowej z usługową:) Może ustawodawca wychodził z tego samego założenia;)

This post was modified 5 miesięcy  temu by Filip Sokołowski

Filip Sokołowski

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 156
13/03/2019 12:55 pm  
Wysłany przez: Filip Sokołowski

A propos mieszania funkcji, ostatnio na jednej z komisji dostałem uwagę, że niedopuszczalne jest mieszanie (w ramach jednego terenu ) funkcji mieszkaniowej z usługową:) Może ustawodawca wychodził z tego samego założenia;)

Innymi słowy, dostał Pan wyraźną sugestię, żeby się nie mieszać do mieszania - to "działka" Komisji 😉   

OdpowiedzCytat
adam
 adam
(@adam)
Nowy Użytkownik
13/03/2019 11:01 pm  
Wysłany przez: Filip Sokołowski

Ustawodawca już sam nie wie, jakie ma poglądy.

OdpowiedzCytat