Stawka 0%  

RSS

Maja
 Maja
(@perskiewiczmaja)
Nowy Użytkownik
Wpisy: 10
17/02/2019 11:58 pm  

Wiem, że temat jest stary jak świat, problem w tym, że co województwo to inne podejście, a i orzecznictwo nie jest jednoznaczne. Od pewnego czasu zauważyłam, że stawka 0% znowu przechodzi.. ku mojemu zdziwieniu ostatnio dostałam rozstrzygnięcie, w którym UW stwierdził, że stosowanie stawki 0% zgodnie z linią orzeczniczą jest niedopuszczalne i jeżeli mamy pewność, ze wartość nieruchomości nie wzrośnie z tytułu uchwalenia planu, to powinniśmy nie ustalać w ogóle stawki, tylko w uzasadnieniu wytłumaczyć dlaczego tak robimy. 

Czy ktoś z Was tak robi? Czy przerabialiście może ten temat z zachodniopomorskim UW? 

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 156
18/02/2019 6:45 pm  
Wysłany przez: Maja

ku mojemu zdziwieniu ostatnio dostałam rozstrzygnięcie, w którym UW stwierdził, że stosowanie stawki 0% zgodnie z linią orzeczniczą jest niedopuszczalne i jeżeli mamy pewność, ze wartość nieruchomości nie wzrośnie z tytułu uchwalenia planu, to powinniśmy nie ustalać w ogóle stawki, tylko w uzasadnieniu wytłumaczyć dlaczego tak robimy. 

Człowiek, który to wymyślił (niezależnie od tego, jaką funkcję pełni) powinien być w trybie natychmiastowym i bezterminowo  odseparowany od zajmowania się problematyką planistyczną. "W temacie" stawki 0% na poziomie ustawowym oraz przepisów wykonawczych nie istnieją żadne niedomówienia i niejasności - jest to stawka tak samo dopuszczalna i zgodna z prawem jak 30%. I nie ma tu nic do rzeczy  "linia orzecznicza" (cokolwiek to znaczy). 

This post was modified 6 miesięcy  temu by kontr-urbanista

OdpowiedzCytat