Człowiek (urbanista) człowiekowi (właścicielowi działki budowlanej) wilkiem  

RSS

kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 156
29/01/2019 8:26 pm  

Od pewnego czasu obserwuję w swojej pracy "wysyp" planów zagospodarowania przestrzennego zawierających obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych na działkach istniejącej i projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej - nie potrafię zrozumieć, skąd w urbanistach to "wilcze" podejście do właścicieli działek z taką zabudową - ktoś wie? Będę wdzięczny za merytoryczne uzasadnienie tej patologii 

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
04/02/2019 8:43 am  

Nikt nie spotkał się z taką praktyką?

OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Wpisy: 111
08/02/2019 10:41 pm  

Przyznam, że nie bardzo rozumiem problem. Chodzi Panu o samo ustalanie liczby miejsc przeznaczonych do parkowania dla tego konkretnego rodzaju zabudowy? Czy o nakaz ich realizacji w graniach działek o funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej? 

Filip Sokołowski

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
09/02/2019 3:43 pm  

A czymś się różni, Pańskim zdaniem, samo ustalanie liczby miejsc przeznaczonych do parkowania dla tego konkretnego rodzaju zabudowy" od "nakazu ich realizacji w graniach działek o funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej" ?

OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Wpisy: 111
11/02/2019 10:19 am  

Myślę, że jakby Pan miał okazję odpowiadać na pytania starostw o interpretacje zapisów planów to by się Pan zdziwił ile oczywistych na pozór kwestii można potraktować jako nieoczywiste. 

Filip Sokołowski

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
11/02/2019 10:13 pm  
Wysłany przez: Filip Sokołowski

Myślę, że jakby Pan miał okazję odpowiadać na pytania starostw o interpretacje zapisów planów to by się Pan zdziwił ile oczywistych na pozór kwestii można potraktować jako nieoczywiste. 

Panie Filipie, ja od ćwierć wieku współpracuję z kolegami z tzw. II instancji arch-bud (odwołania od decyzji o pozwoleniu na budowę wydawanych przez wspomniane starostwa) i różne  "cuda" już w swoim życiu zawodowym widziałem w decyzjach I instancji.

Temat, który poruszam to epidemia zapisów planistycznych typu:

- ustala się następujące wskaźniki parkingowe dla (...) zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN - 2 miejsca parkingowe;

OdpowiedzCytat