Kursy  

RSS

kingau_91
(@kingau_91)
Gość Customer
Wpisy: 1
25/06/2019 11:49 am  

Witam,

Czy są jakieś konkretne kursy, które nauczą mnie pracy urbanisty? Nie mam możliwości na dzień dzisiejszy pracować w biurze urbanistycznym właśnie ze względu na brak doświadczenia, a chciałabym zwiększyć swoje szanse na taką pracę, bądź otworzyć własne biuro. Czy ktoś z Was zaczynał praktycznie od zera? 

OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 158
26/06/2019 6:22 pm  
Wysłany przez: kingau_91

Witam,

Czy są jakieś konkretne kursy, które nauczą mnie pracy urbanisty? Nie mam możliwości na dzień dzisiejszy pracować w biurze urbanistycznym właśnie ze względu na brak doświadczenia, a chciałabym zwiększyć swoje szanse na taką pracę, bądź otworzyć własne biuro. Czy ktoś z Was zaczynał praktycznie od zera? 

Z tym nauczeniem się pracy urbanisty jest jeden zasadniczy problem - 99% tzw. urbanistów uprawnionych (posiadających stosowne urzędowe "papiery" poświadczające kompetencje do wykonywania tego zawodu), których poznałem w swojej 30-letniej pracy zawodowej nigdy nie nauczyło się poprawnego wykonywania tego zawodu. Interpolując - tak jest prawdopodobnie w całym kraju. W tej sytuacji trudno mówić o szansach i  możliwościach skutecznego terminowania u "fachowców branży urbanistycznej". Takie smutne czasy, niestety.

OdpowiedzCytat
ptaq
 ptaq
(@ptaq)
Aktywny Użytkownik
Wpisy: 70
01/07/2019 6:00 pm  

Każdy zaczyna praktycznie od zera  🙂 Urbanistyka to nie jest kurs na prawo jazdy, gdzie się zapisujesz, płacisz i za którymś tam razem wreszcie otrzymujesz uprawnienia do kierowania pojazdami danej kategorii, pomimo tego, że  i tak jakiś spory procent kursantów nigdy nie powinien wyjeżdżać na drogi publiczne dostają papier. W Naszym kraju nie uczy się ludzi jeździć samochodem, uczy się ich jak zdać egzamin. Nie nauczą Cię również jak być dobrym urbanistą. Albo czujesz temat albo pomyśl o czymś innym. Jeśli jednak czujesz złożoność procesu planowania na początek opanuj współczesne narzędzia pracy bez których obecnie ani rusz. Naucz się dobrze jakiegoś CADa, jakiegoś programu GIS, naucz się sprawnego poruszania w obowiązujących przepisach, a wówczas wierzę, że znajdziesz pracownię, w której będziesz się uczyć całej reszty  🙂 

OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Wpisy: 111
08/07/2019 10:32 pm  
Wysłany przez: kingau_91

Witam,

Idź na kurs do kontr-urbanisty 🙂

Filip Sokołowski

Michal polubić
OdpowiedzCytat
kontr-urbanista
(@kontr-urbanista)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 158
09/07/2019 10:27 am  
Wysłany przez: Filip Sokołowski

Idź na kurs do kontr-urbanisty 🙂

Wypisz wymaluj, jak Arłukowicz w Węgrowie