Odwołanie się do ograniczenia powierzchni zabudowy  

RSS

Inwestycja_2020
(@inwestycja_2020)
Gość
Wpisy: 1
20/07/2020 5:59 pm  

Witam.

Czy jest możliwość do odwołania się do decyzji Gminy odnośnie maksymalnej powierzchni zabudowy?

Posiadam dwie działki, obie ze sobą graniczą i znajdują się w samym centrum wsi. (oznaczenie U2).

Na początku jedna z działek posiadała oznaczenie MN/UC i wnioskowałem (na swój koszt) o zmianę przeznaczenia działki na U2 - interesuje mnie wybudowanie na tym terenie sklepu o pow. 1000 m2.

Dostałem odpowiedź z Urzędu Gminy, że przekształcenie  zakończyło się a działka otrzymała oznaczenie U2, jednak  również dodali zapis o maksymalnej pow. zabudowy 300 m2. Skontaktowałem się z głównym urbanistą który decydował o zmianie przeznaczenia działki i stwierdził, że oni nie ustalili żadnych ograniczeń tylko sam Wójt Gminy.

Sytuacja dla mnie jest niezrozumiała. Każda sąsiadująca działka (w tym jedna moja) nie posiada takiego ograniczenia (dodam, że obok stoi już jeden budynek o pow. przekraczającej 1000 m 2) więc dlaczego akurat ta, która znajduje się na tym samym terenie takie ograniczenie otrzymała. Czy sam Wójt ma prawo sobie takie ograniczenia narzucać i czy jest możliwość odwołania się do takiej decyzji?

Będę bardzo wdzięczy za udzielenie odpowiedzi, może ktoś był w podobnej sytuacji?

OdpowiedzCytat