Zabudowa zagrodowa a dom z dachem wielospadowym  

RSS

daniel8817
(@daniel8817)
Gość Customer
Wpisy: 2
13/02/2020 6:25 pm  

jestem rolnikiem i posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej średniej w naszej gminie. W skład gospodarstwa wchodzą budynki gospodarskie takie jak garaże, chlewnia itp. ale nie ma wśród nich budynku mieszkalnego gdyż w trakcie przekazywania darowizny rodzice wydzielili działkę z domem dla siebie. W trakcie składania wniosku o warunki zabudowy dla budynku mieszkalnego, który wchodził by w skład zabudowy zagrodowej usłyszałem "nie da się", "nie idzie" gdyż chciałbym by to był budynek parterowy w dachem wielospadowym a dotychczasowe zabudowania mają dachy dwuspadowe. Co z tym zrobić?? Powołałem się na Art 61 pkt.4 ale pani "urzędniczka" twierdzi że stosuje się go w sytuacji gdy nie ma żadnych budynków. A w moim przypadku skoro dotychczasowe budynki mają dachy dwuspadowe o kącie nachylenia dachu 45 stopni to taki też musi być dach na domu. Co robić??

OdpowiedzCytat
ptaq
 ptaq
(@ptaq)
Bardzo Aktywny Użytkownik
Wpisy: 115
17/02/2020 11:11 am  

No cóż, widzę tu kilka możliwości - kup dobrą flaszkę plus jakieś słodkości, lub ewentualnie złóż wniosek o wydanie warunków i jak ci "dach" nie będzie odpowiadał złożysz odwołanie powołując się art. 61 ust. 4. W obu wypadkach we wniosku sprecyzuj jaki chcesz ten dach ???? 

OdpowiedzCytat
daniel8817
(@daniel8817)
Gość Customer
Wpisy: 2
17/02/2020 3:50 pm  

Chodzi mi o dach kopertowy. W sumie nie pozostaje mi nic innego jak czekać na WZ i się odwoływać.

OdpowiedzCytat