RODO w UOPZP  

  RSS

adam
 adam
(@adam)
Nowy Użytkownik
Dołączył:1 rok  temu
Wpisy: 19
09/05/2019 10:14 am  

Dla wszystkich, którzy właśnie ogłaszają o przystąpieniu do sporządzenia albo o wyłożeniu aktów planowania przestrzennego: od 4 maja mamy nowe przepisy o RODO wprowadzone do naszej ustawy: art. 8a, 8b, 17a.


OdpowiedzCytat
Filip Sokołowski
(@filip)
Urbanista/Redaktor Naczelny Urbanistyka.Info Admin
Dołączył:2 lata  temu
Wpisy: 115
20/06/2019 10:55 am  

"Dodatkowo można umieścić klauzulę informacyjną w obwieszczeniu o przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego. Należy jednak pamiętać o stanowisku GIODO (wyrażonym na gruncie starej ustawy o ochronie danych osobowych), że powiadomienie powinno mieć charakter zindywidualizowany tzn. nie może być zastąpione ogłoszeniem w prasie lub na stronie internetowej zawierającym jedynie ogólną informację o nazwach zbiorów danych osobowych prowadzonych przez urząd wraz z informacją o uprawnieniach osób, których dane znajdują się w tych zbiorach (patrz: sprawozdanie GIODO za rok 2000, s. 37–38)."

https://www.poradyodo.pl/administracja-publiczna/obowiazek-informacyjny-w-przypadku-sporzadzania-mpzp-9226.html

Jaka jest Wasza praktyka? Umieszczacie klauzule informacyjne w ogłoszeniu/obwieszczeniu i dodatkowo indywidualnie informujecie o przetwarzaniu danych te osoby, które złożyły wnioski/uwagi? Czy ograniczacie się do samej klauzuli w ogłoszeniu/obwieszczeniu?

This post was modified 3 miesiące  temu by Filip Sokołowski

Filip Sokołowski


OdpowiedzCytat