Ustawa o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej - Na co pozwala?  

RSS

osa10001
(@osa10001)
Gość Customer
Wpisy: 2
13/12/2018 11:36 am  

Witam wszystkich serdecznie. Proponuje, aby w tym miejscu dzielić się doświadczeniami w zakresie uzyskania decyzji lokalizacyjnej inwestycji mieszkaniowej na podstawie "specustawy" o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej.

OdpowiedzCytat
osa10001
(@osa10001)
Gość Customer
Wpisy: 2
13/12/2018 11:44 am  

I od razu mam pytanie do architektów i urbanistów: Czy jest szansa aby uzyskać pozytywną decyzję o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej planowanej na terenie przeznaczonym w MPZP pod budownictwo jednorodzinne? Inwestycja spełnia wszystkie standardy założone przez ustawę  o lokalizacji inwestycji mieszkaniowej.

OdpowiedzCytat
Kamila
(@kamila)
Nowy Użytkownik Customer
Wpisy: 5
19/01/2019 1:24 pm  

Szczerze, gdyby ode mnie to zależało - byłabym radną i miałabym podjąć decyzję - to byłabym przeciw. Zagłosowałabym przeciw, zatwierdzenia uchwały dotyczącej takiej inwestycji (dla jasności to jest uchwała o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej, a nie decyzja!) ponieważ z jakiegoś powodu wcześniej Rada tej samej gminy zatwierdziła również uchwałą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, czyli dla terenu, dla którego sporządzono prognozę oddziaływania na środowisko, uzgodniono go z wieloma organami, przeprowadzono odpowiednią procedurę i przede wszystkim przeanalizowano na spokojnie. 

Taka moja odpowiedź na strzępek informacji. Nie wiadomo o jakim terenie mówimy - czy gmina uchwaliła lokalne standardy urbanistyczne, jak dawno uchwalono obowiązujący miejscowy plan, na ile jest on aktualny, czym się różnią warunki kształtowania zabudowy zawarte w mpzp od tych, które zakłada projektant z inwestorem we wniosku o ustalenie lokalizację inwestycji mieszkaniowej. Wiemy tylko, że mówimy o terenie dla którego określone są już  jakieś zasady kształtowania zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wg mpzp, tak więc cel przeznaczenia podobny z wnioskowanym. Poza tym tak z logicznego punktu widzenia, teren na którym jest mpzp jest gotowy do inwestowania po uzyskaniu pozwolenia na budowę, więc nie wiem po co ktoś chce realizować inwestycję na takim terenie specustawą, w przypadku gdy może wystąpić do urzędu gminy o wyrys i wypis z mpzp zbierając pozostałe niezbędne dokumenty i składać do starostwa wniosek pozwolenie/zgłoszenie na budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego. 

Może coś źle zrozumiałam, jeśli tak to, proszę mnie poprawić.

OdpowiedzCytat