Portal Urbanistyka.Info jest portalem branżowym skierowany zarówno do osób zawodowo zajmujących się tematem planowania przestrzennego, jak również do tych, którzy poszukują informacji czy porady w kwestii zagospodarowania przestrzeni, obowiązujących przepisów prawa czy też ustaleń dokumentów planistycznych.

Portal powstał w 2009r. z inicjatywy mojej i moich Kolegów tj. Moniki Kozaneckiej i Tomasza Wojciechowskiego. Szybko dołączyli do nas Łukasz Grzesiak i Łukasz Piwnicki. Za stronę techniczną odpowiedzialny był natomiast Michał Kozanecki. W 2018r. przyszedł czas na zmiany. Powstała nowa wersja portalu, zmienił się skład osobowy, ale misja i cel naszej działalności pozostały bez zmian. Za stronę techniczną nowej odsłony portalu odpowiada firma Imaggo, a nasze nowe logo stworzyła Weronika z Zink Studio.

Zależy mi, aby Portal był użyteczny zarówno dla urbanistów czy pracowników samorządowych, ale także dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematem zagospodarowania przestrzeni bądź potrzebują pomocy/porady w tym zakresie. Niech będzie to miejsce popularyzacji dobrych praktyk i nowoczesnych rozwiązań, a także miejsce integracji specjalistów ze zleceniodawcami. Wszystkich, którzy chcą współtworzyć takie miejsce, zapraszamy do współpracy!

Filip Sokołowski

Urbanista/ Redaktor Naczelny

Urbanistyka.Info