Filip Sokołowski

URBANISTA / ZAŁOŻYCIEL PORTALU / REDAKTOR NACZELNY

Urbanista. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w projektowaniu urbanistycznym, na co dzień związany z Gdynią, gdzie prowadzi wraz z żoną Anią pracownię projektową pod nazwą „Fabryka Przestrzeni” oraz działalność doradczą w zakresie zagospodarowania przestrzennego pod nazwą „UrbanConsulting”. Absolwent Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek byłej Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów. Posiada również kilkuletnie, praktyczne doświadczenie w zarządzaniu projektami, zdobyte w pracy na rzecz szwedzkiego dewelopera i inwestora farm wiatrowych. Żywo zainteresowany wszystkim co związane z urbanistyką i planowaniem przestrzennym. Do swojej pracy podchodzi z pasją, czego najlepszym wyrazem jest Portal Urbanistyka.Info, którego jest założycielem.

Kontakt:
tel: +48 608 292 492

 

 

Łukasz Grzesiak

URBANISTA / REDAKTOR

Urbanista. Doktor nauk ekonomicznych, posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe związane z planowaniem przestrzennym. Obecnie związany z Gorzowem Wielkopolskim. Pracuje w Architektoniczno-Urbanistycznej Pracowni Projektowej „ROMAX”. Mocno zaangażowany w wyjaśnianie i przybliżanie spraw związanych z gospodarką przestrzenną oraz w debaty dotyczące systemu planowania przestrzennego. Członek byłej Zachodniej Okręgowej Izby Urbanistów we Wrocławiu. Z jednej strony zafascynowany geografią, także społeczno-ekonomiczną, stąd zapewne studia z zakresu gospodarki przestrzennej na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, z drugiej – zawsze ciekawy ekonomii, zwłaszcza w odniesieniu do problemów rozwoju regionalnego i miast z europejskim kontekstem w tle, co z kolei zwieńczył doktoratem z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

 

 

Jerzy Kopyra

RADCA PRAWNY/ REDAKTOR

Doktor nauk prawnych. Prowadzi indywidualną praktykę prawniczą w Warszawie, wieloletni wykładowca akademicki. Praktykuje, przede wszystkim, w zakresie szeroko pojętego prawa zagospodarowania przestrzennego i prawa budowlanego. W swojej działalności naukowej i zawodowej łączy ugruntowaną wiedzę prawniczą z dużym doświadczeniem praktycznym, nabytym w renomowanych warszawskich kancelariach prawnych, takich jak “Sołtysiński, Kawecki, Szlęzak”, “Gide Loyrette Nouel”, “Wardyński i Wspólnicy”, „K&L Gates” oraz wiodących spółkach działających na rynku budowlanym. Jerzy Kopyra prowadzi szkolenia z prawa budowlanego (www.akademiaprawabudowlanego.pl) dla firm realizujących inwestycje budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego oraz szkoli aplikantów notarialnych. Autor licznych publikacji w prasie fachowej.

 

 

Bartłomiej Idzikowski

URBANISTA/REDAKTOR (Województwo Łódzkie)

Urbanista. Studiował Gospodarkę Przestrzenną na Politechnice Łódzkiej, skończył także Geodezję i Kartografię. Doświadczenie praktyczne z zakresu planowania przestrzennego zdobywał podczas pracy w biurach projektowych. Jeden z założycieli SKN Cirkula na PŁ, w którym aktywnie działał w czasie studiów. Organizator wielu wydarzeń i konferencji. Obecnie prowadzi projekty planów miejscowych w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi. Specjalizuje się w tematach śródmiejskich obejmujących problematykę: rewitalizacji zabytkowej tkanki miasta, wprowadzania nowej zieleni miejskiej, usprawniania systemu komunikacyjnego, partycypacji społecznej i szeroko pojętej poprawy jakości życia w mieście. Miłośnik Łodzi, a przede wszystkim pasjonat urbanistyki.

 

 

Sebastian Witek

URBANISTA/REDAKTOR (Województwo Śląskie)

Administratywista, urbanista, od kilku lat związany z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Urzędzie Miasta Rybnika. Urbanistyka i planowanie przestrzenne to jego pasja. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W kręgu jego szczególnych zainteresowań znajdują się aspekty prawne planowania przestrzennego oraz wykorzystanie technologii GIS w planowaniu przestrzennym. W czasie wolnym sędzia piłki nożnej.

 

 

Piotr Łuszczek

URBANISTA/REDAKTOR WROCŁAW (Województwo Dolnośląskie)

Urbanista zdobywający doświadczenie we wrocławskiej pracowni planowania przestrzennego 3P PROJEKT. Absolwent studiów inżynierskich na kierunku Gospodarka Przestrzenna i magisterskich na kierunku Spatial Planning, Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W czasach studenckich Wiceprezes SKN Gospodarki Przestrzennej Politechniki Wrocławskiej. Zwolennik racjonalnego gospodarowania otaczającą nas przestrzenią, obserwacji i czerpania nauki z już funkcjonujących rozwiązań urbanistycznych.

 

 

Chcesz dołączyć do Redakcji Portalu Urbanistyka.Info, skontaktuj się z nami.